top of page

EKİBİMİZ

Doç. Dr. Hüseyin Üvet 

hüseyin hoca_edited_edited.png

Hüseyin Üvet 2004 yılında Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde lisans derecesini almıştır. Lisans mezuniyetinin ardından Japonya’daki Osaka Üniversitesi’nde “Sistem Mühendisliği” alanında yüksek lisans çalışmalarına başlamıştır. “Tekli Hücre Analizi ve manipülasyonu için kompakt görüntüleme sistemi tasarımı” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra aynı üniversitedeki “Robotik Teknolojiler Laboratuvarı”nda “Mikro-Nano Robotik” alanında çalışmak üzere doktora programına başladı. 2010 yılında Osaka Üniversitesi’nde doktora derecesini aldıktan sonra Nagoya Üniversitesi Mikro-Nano Sistem Mühendisliği Bölümünde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmaya başladı.


Dr. Üvet’in kariyerinin başından beri sürdürdüğü mükemmellik arayışı “Japonya Öğrenci Hizmetleri Organizasyonu” (JASSO) ve Japonya Eğitim Bakanlığı (MEXT) tarafından 2005-2010 yılları arasında master ve doktora çalışmalarını tam burs verilerek ödüllendirilmiştir.


2011 yılının Ekim ayından itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümünde görevini sürdürmektedir.

Çalışma Alanları: 

Robotik ve Mekatronik Sistemler, Mekatronik Sistemler, Mikro ve Nano Robotlar, Biyomedikal Mühendisliği, Biyoenstrümantasyon ve MEMS

  • Siyah RSS Simgesi
  • LinkedIn
bottom of page